BEZPOŚREDNIO!
Najbardziej atrakcyjna nieruchomość w Puszczykowie znajdująca się aktualnie w sprzedaży. Przepiękny dom o pow. 348 m2 położony na jednej z najpiękniejszych działek w Puszczykowie o pow. 3251 m2, graniczącej z rezerwatem przyrody Nadwarciański Bór Sosnowy (wyjście furtką z ogrodu bezpośrednio do lasu) i porośniętej przepięknym starodrzewem.
Nieruchomość stanowi unikalne połączenie siedliska rekreacyjnego dającego możliwość bezpośredniego obcowania z naturą z dostępem do pełnej infrastruktury miejskiej: w zasięgu 5-10 minut spacerem znajdują się przedszkola, szkoły (podstawowe i średnia), sklepy, korty tenisowe (otwarte i kryte), boiska sportowe, sklepy i urzędy. Jest stąd także bardzo blisko do tras pieszych i rowerowych i innych atrakcji Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dojazd rowerem nad jezioro Góreckie (5 km) zajmuje 20 minut, a nad Wartę (2 km) minut 10.
Ulica Chrobrego, przy której zlokalizowana jest nieruchomość to prestiżowa, znakomicie utrzymana (asfalt, chodniki, zakaz zatrzymywania), spokojna ulica na pograniczu Puszczykowa i Puszczykówka. Sąsiedztwo nieruchomości stanowią reprezentacyjne rezydencje i domy otoczone doskonale utrzymanymi ogrodami.
Dojazd samochodem do centrum Poznania (16 km) zajmuje od 25 do 40 minut w szczycie, a pociągiem 17 minut (dworzec PKP zlokalizowany jest niecałe 10 minut spacerem od domu).
Biorąc powyższe pod uwagę, jest to unikatowa lokalizacja na terenie aglomeracji poznańskiej i stanowi idealne miejsce dla rodziny szukającej zdrowego stylu życia, w którym sport i rekreacja zajmują istotne miejsce.
Opis budynku i ogrodu
Dom powstał na podstawie indywidualnego projektu budowlanego wybranego na drodze konkursu. Podstawowe założenie przyjęte przy projektowaniu domu to nawiązanie do architektury "złotego okresu Puszczykowa", tj. pierwszych dwóch dekad XX wieku, kiedy wznoszono na tym terenie budynki rezydencjonalne z wykorzystaniem konstrukcji szachulcowej (zwanej także murem pruskim), spadzistych dachów z kafarkami, cokołów klinkierowych, podcieni, pergoli itp. Bryła budynku została ukształtowana w taki sposób, że faktyczna wielkość domu, predysponująca go do uznania za siedlisko rezydencyjce, możliwa jest do oszacowania jedynie w sytuacji, kiedy potencjalny obserwator znajduje się za domem, tj. od strony otaczającego dom lasu.
Szeroka fasada domu i utrzymanie linii zabudowy w odległości 15m do frontowej granicy działki, pozwoliło zachować bardzo rozległą strefę rekreacyjno-ogrodową, która nie może być obserwowana od strony ulicy przez osoby postronne. Przyjęto, że mieszkańcy domu znaczną cześć czasu będą spędzali na zewnątrz, tj. na tarasie, przy grillu, na ławce przy strumieniu, spacerując po ogrodzie, grając w mini golfa, w koszykówkę, pływając w basenie, opalając się, siedząc przy ognisku, czy uprawiając gimnastykę.
W ogrodzie, czy raczej parku, znajdują się dziesiątki roślin zastanych (w tym 90 letnie sosny, klony, dęby, brzozy, daglezje, świerki, modrzewie) oraz rośliny nasadzone przez właścicieli (buk purpurowy, świerki serbskie i koreańskie, kosodrzewina itp.). Przez jego środek popro-wadzono sztuczny strumień, który uruchomiony wygląda jak naturalny. Można w nim utrzymywać rośliny wodne oraz ryby. W strumieniu przez kilka lat żył polski żółw błotny, który sam wyemigrował na posesję z WPN. Cały ogród jest doskonale podświetlony wysokiej jakości reflektorami i lampami stacjonarnymi. Wyposażono go również w instalację do automatycznego podlewania.
Wnętrze domu
Znaczną cześć parteru domu zdecydowano się pozostawić otwartą i ująć w jednym obrysie salon (48 m2), kącik z zielenią (10 m2), jadalnię (21 m2), kuchnię (18 m2) i hall (30 m2), jednakże na zróżnicowanej wysokości – inna wysokość pomieszczeń i inna podstawa. Podłogi w tym obszarze zostały wykonane z pełnej deski (czerwony dąb sprowadzony z Danii), zaolejowanej oraz woskowanej, a częściowo z włoskiej ceramiki, która nawiązuje do epoki. W salonie znajduje się indywidualnie zaprojektowany kominek wykonany z cegły i kamienia naturalnego. Stylu nadaje salonowi drewniana antresola i odsłonięta drewniana konstrukcja dachu. Dominantę w hallu stanowią wykonane z litego mahoniu schody zabiegowe z kutą poręczą, ściany wyłożone ryflowaną cegłą i belki szachulcowe.
Pozostała cześć parteru ma bardziej prywatny i klasycznie zamknięty układ (odrębne, zamykane pomieszczenia). Należą do niej: gabinet (24 m2), siłownia wraz z sauną (15 m2), pokój gościnny (20 m2), łazienka/WC, kotłownia i pomieszczenie gospodarcze (15 m2). Łączna powierzchnia parteru wynosi 225 m2.
Piętro to cześć stricte prywatna obejmująca 3 sypialnie, toalety/łazienki oraz garderoby domowników. Podłogi w sypialniach zostały wykończone dębowym parkietem. Łączna powierzchnia piętra wynosi 125 m2.
W oknach zastosowano elementy nawiązujące do architektury przedwojennej, a od strony ogrodu szyby antywłamaniowe. Nadproża okien zostały uzbrojone stalą kwasoodporną (w Polsce